Projekt Zakon - nowa perspektywa

Praca wzbogaca

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Jeśli chcesz przyłączyć się do projektu daj znać na 7659312.
Poszukiwani programiści i graficy.
Prosze o podanie nr gg w profilach!

#1 2008-06-11 22:27:04

Fenrir

Użytkownik

12392106
Zarejestrowany: 2008-06-09
Punktów :   

Gry Download - Fabuła

Przechodząc od razu do sedna sprawy - pojawiły się kłopoty z fabułą gier, a raczej pojawiły się jej 2 wersje i trudno wybrać którą wykorzystać.

Wersja Dowódcy Anielskiej Eskadry Północnej - Mangela

Człeczek słyszy telepatyczne wezwanie do boju z Chaosem i przemierza pół kontynentu, by dołączyć do Zakonu, potem nastąpi kontynuacja.

Wersja moja

Zakotwiczona w wydarzeniach na pbf-ie Zakonu, mianowicie inwazji nieumarłych. Z powodu znacznych strat Zakon musiał wziąć pod broń okolicznych mieszkańców - w tym naszego nieszczęśnika, który z tego powodu nienawidzi tej szlachetnej organizacji, jednak z czasem przekonuje się do niej.


Obie wersje stopniowo wtajemniczają w realia zakonne, jednak w mojej opinii wersja Mangela bardziej podopada pod kanony fantasy, a moja jest mroczniejsza i brutalniejsza (przynajmniej w sposobie w jaki ja ją widzę).

W związku z powyższym prosimy o wypowiadanie się i przedstawianie swoich pomysłów, a pod koniec tygodnia wspólnymi siłami z Mistrzem postaramy się coś z tego wyciągnąć.

Offline

 

#2 2008-06-11 23:14:47

Shinsou

Twórca gry

Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Gry Download - Fabuła

Moim zdaniem bardziej wydatniejsza fabula gry oraz urozmaicona wydaje mi sie wersja Mangela.

Offline

 

#3 2008-06-12 00:07:38

Sarewok

Wspomożenie wiernych

5606644
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   
WWW

Re: Gry Download - Fabuła

Ja bym powiedział, że pierwsza wersja to jest taki standard jeżeli chodzi o ten typ i jest przeznaczona dla wszystkich graczy, natomiast druga wersja jako bardziej brutalna dla starszych graczy... wg mnie dobrze by bylo zrobic obie, ale pewnie z powodu braku srodkow trzeba wybrac jedna, wiec wersja Mangel'a jest taka bardziej uniwersalna... w pierwszej jestes dobry z powolania, a w drugiej jestes dobry z przymusu... jak 2 strony medalu...

Offline

 

#4 2008-06-14 10:42:39

Mangel

Administrator

status 5713894
7659312
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Gry Download - Fabuła

Dobrze, przemyślałem, obgadałem i proponuje v. 3.0 która jest w tej sytuacji konsensusem.

Tak więc, na skraju kontynentu żyje sobie prosty chłop. Ma żonę, dzieci, dom i zasadził drzewo, słowem Arkadia. Jednak w czasie ataku nieboszczyków na ziemiach Chaosu  magiczna ochrona jaką Mangel otaczał tereny graniczące z ziemiami Chaosu osłabła. Czarni Rycerze i mutanty wykorzystały to rzecz jasna i w czasie szybkiego wypadu (gdy nie ma kota w domu to myszy harcują) oddział mutantów pod wodzą Rycerza gwałci i zabija mu żonę, plądruje i pali dom, ścina drzewo i porywa dzieci by wychować je na wojowników Chaosu.
Facet w rozpaczy chce się powiesić i wtedy dostaje w potylice telepatycznym wezwaniem do stawienia się na ziemiach Zakonu celem uzupełnienia strat (telepatyczne wezwanie trafia tylko do tych którzy mogą być przydatni w walce z Chaosem, nie ważne czy są źli czy dobrzy, po prostu czują potrzebę pojawienia się na ziemiach Zakonu, później decydują się czy chcą się przyłączyć czy nie). Facet, jako ze jest w szoku i nie bardzo rozumie co się wokół dzieje, idzie kilka dni bez jedzenia, snu i wody. Idzie w stronę Zakonu nie wiedząc co go prowadzi i nie dbając o to, idzie tak aż trafia na dwa mutanty które zdezerterowały z jakiegoś oddziału i właśnie posilają się ścierwem jakiejś wieśniaczki. Facet ma ostry nawrót wspomnień, łapie miecz jednego z nich i dwoma cięciami posyła potwory do piekła. Patrzy na co się dzieje wokół niego dzieje i stwierdza że szok mu przeszedł, przypomina sobie o dzieciach ale tu się pojawia problem, walkę obserwował Mangel. Widząc jak jeden człowiek powala dwa mutanty (to spora rzadkość... zazwyczaj trzeba pięciu ludzi na jednego skurczybyka) postanawia z nim porozmawiać w cztery oczy. Wzmaga przekaz w stosunku do tego typka i teraz koleś nie ma już nic do gadania, musi iść do Zakonu.
Gdy dociera już tam jest wściekły jak diabli. Dobrze wie że ktoś go kontroluje i uniemożliwia mu rozpoczęcie poszukiwań dzieci. Mangel wzywa go do swych prywatnych komnat (kolejna rzadkość...) i tam przeprasza za to że grzebał mu w głowie. Jednocześnie gorąco namawia go do przyłączenia się do Zakonu obiecując mu iż dostanie mały oddział ludzi z którymi będzie wykonywać misje.
Facet niechętnie zgadza się zastrzegając że chce najlepszych i że chce dostać każdą misje która będzie dotyczyć działań na przedpolu i bezpośrednio na terenach zajmowanych przez Chaos, tak by móc jednocześnie szukać swych potomków. Mangel zgadza się i... koniec I części. Zaznaczam że facet (jak w Gothicu, nie podajemy imienia) czuje wstręt do wszystkiego co go otacza, jest źle nastawiony do Zakonu bo najchętniej zabrałby swoich ludzi polazł za Rycerzem który ukradł mu rodzinkę ale jest na to za honorowy i lojalny.

Jak widzicie starałem się w miarę sensownie połączyć obie fabułki, jeśli koleś jest tak wściekły na Zakon to najważniejsze punkty z fabuły Fenrira są zachowane a grunt jaki pozostawia nam ta fabuła daje możliwość budowania całej historii naszego Bezimiennego.

Offline

 

#5 2008-06-14 23:13:09

Cog

Twórca vortalu

5369533
Call me!
Skąd: Wrocek
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Gry Download - Fabuła

No dobra... ale czemu taki odpowiednik "boga" (ktorego nie ma swoja droga) to musi byc MANGEL ?? a czemu nie akurat Cog , albo Mario ?? <lol> niech bedzie Macorio (MAngel , COg , maRIO ) i bedzie najlatwiej xD albo jeszcze dodac mu nazwisko z innych liter innych czlonkow zeby bylo sprawiedliwie ;> co Wy na to ??

Offline

 

#6 2008-06-15 00:35:50

Mangel

Administrator

status 5713894
7659312
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Gry Download - Fabuła

Cog musibyć Magel bo tak jest w systemie . Z resztą ja taki bóg jak ty gentelman . Zwyczajnie zawiązałem oragnizacje porzytku publicznego (przekażcie mi swój 1%! ) i nią zawiaduje. Jakbyś czytał co Ci czasem pokazuje to byś wiedział . Z resztą, jak wszystko ruszy mozesz być moim zastępcą skoro Ci zależy ;], ale zastrzegam nie wolno bić nowych .

Offline

 

#7 2008-06-15 22:04:09

Aravial

Użytkownik

2618814
Zarejestrowany: 2008-06-15
Punktów :   

Re: Gry Download - Fabuła

Pfff... nie wiem jak to ma być teraz ale miał istnieć trym opozycji z bardzo złym/mrocznym/brutalny sukinsynem o mocy podobnej do Mangela. To mogłoby nieco równoważyć to o czym wspomniał Cog i nieco to zamazywać. Co do fabuły. Propozycja Mangela jest jak najbardziej słuszna.

Offline

 

#8 2008-06-21 15:26:36

Mangel

Administrator

status 5713894
7659312
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Gry Download - Fabuła

Ok, prace nad grą są w toku, ten wątek już zamykam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.everold.pun.pl www.nithrp.pun.pl www.ogt.pun.pl www.nocmrokuparanormalnego.pun.pl www.przemocdomowa.pun.pl