Projekt Zakon - nowa perspektywa

Praca wzbogaca

Ogłoszenie

Jeśli chcesz przyłączyć się do projektu daj znać na 7659312.
Poszukiwani programiści i graficy.
Prosze o podanie nr gg w profilach!

#1 2008-06-09 21:10:35

Shinsou

Twórca gry

Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Silnik vallheru czy GF

Zauwazylem ze jest tez silnik Gf'a, ale ma wiele dziur, tylko trzeba go poprawic co i jak, ale ma wiecej opcji. Miej wiecej znalazlem tam takie bugi w wtym silniku:
To jednak po przyjrzeniu się bliżej, zauważymy, że są to błędy (całe szczęście) typu parse czy syntax. Na polski - autor zapomniał wstawiać ' lub " , oraz w funkcji echo czy print zamiast t ".$zmienna['ew_indeks']." dawał po prostu $zmienna[ew_indeks].

Kod:

print "<center><b><u>$stat[user]</b></u> ($stat[id])</center><br>";

Powinno byc

Kod:

print "<center><b><u>".$stat['user']."</b></u> (".$stat['id'].")</center><br>";

Na tym polegała większość błędów. Mając pierwszą część nieoficjalnej instalacji za sobą, dumny z siebie z naprawienia tak ambitnego błędu, zobaczyłem na kolejne, którymi były niezdefiniowane zmienne. Widocznie autor miał sklerozę i zapomniał wstawić odpowiedników zmiennych do bazy, np.

Kod:

$pl = mysql_query('SELECT * FROM players WHERE id=".$stat['id']);
$pl['tag']

Wszystko ładnie, z wyjątkiem , że pola tag w tabelce players nie ma. Po dostawieniu ich, uzyskujemy w miarę przystępnego GF'a. (Owe podmianki zmiennych czy też poprawianie zmiennych w print lub echo dotyczy wszystkich plików). Nieoficjalna instalacja zajmuje ~15-45 min.
Otóż GF , jak na dzisiejsze czasy, ma modów i uatrakcyjnień mało. Jednak co się dziwić? Królował jakieś 4-5 lat temu. Posiada proste miasto, ze strażnicami, które są w mojej opinii jedynym uatrakcyjnieniem MECHANICZNYM poza walką na arenie. Jednak od czego mamy place, monitor, komputer, klawiaturę, myszkę i notatnik? Trzeba napisać, naprawdę do tego dużo nie trzeba.
Kod silnika GF
Kod silnika jest dosyć...dziwny. I nie chodzi tu o same przeplatanki między kodem html a php. Po prostu rozwiązania w nim zastosowane, dawno wyszły z obiegu. No powiedzcie szczerze kto teraz stosuje session_register(); ? . Jednak jak nadmieniłem wcześniej, jest to dość stary silnik. Teraz doceniam, ile Thindil pracy włożył w unowocześnienie go. Jednakże po małej modyfikacji możemy uzyskać lepszy efekt, niż on. Kod także zawiera mnóstwo 'głupich błędów' ,jak wspomniałem wyżej.
Gamers-Fusion 2,5 jest przeznaczony, dla osób średnio-zaawansowanych, którzy szukają wyzwania i miejsca do popisu. Oto je macie przed sobą! Gamers-Fusion to istny szkielet, pod przeróbkę , której jak się dokona prawidłowo, może przynieść ponad przeciętne efekty.
http://images24.fotosik.pl/137/74b0496776fdd767med.jpg
To jak na czym robimy ten silnik. Wedlug mnie powinnismy zrobic na vallheru.

Offline

 

#2 2008-06-09 21:18:40

Mangel

Administrator

status 5713894
7659312
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Silnik vallheru czy GF

Vallheru, jak będziemy się wciąż zastanawiać nad wyborem silnika to nic nie zrobimy.

Offline

 

#3 2008-06-09 22:21:08

Shinsou

Twórca gry

Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Silnik vallheru czy GF

Ok to Vallheru, ale sie rozpisalem kurcze

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.greenlevithan.pun.pl www.narutongame.pun.pl www.virtual-swiat.pun.pl www.archiwistyka09-umk.pun.pl www.nevadatan.pun.pl