Projekt Zakon - nowa perspektywa

Praca wzbogaca

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Jeśli chcesz przyłączyć się do projektu daj znać na 7659312.
Poszukiwani programiści i graficy.
Prosze o podanie nr gg w profilach!

#1 2008-06-07 07:43:17

Mangel

Administrator

status 5713894
7659312
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

1) Znam pare osób tworzących dobre gry w RPG Markerze. Jeśli uda mi się je złapać i przymusić do współpracy możliwe że zajmą się produkcją krótkich gier platformowych o Zakonie. Takie gierki jako fabułe miałby jakieś wydarzenia z Zakonu, np przyłączenie się do niego, założenie Zakonu przez Mangela, wojna z Chaosem, ect. Byłby do pobrania na vortalu (jeśli przed ukończeniem pierwszej gry vortal nie ruszy to najpierw z forum) i stanowiłby coś w rodzaju miesięcznika czy tygodnika. Co jakiś czas powstawałaby nowa część pozwalająca przeżyć nowe przygody na ziemiach i pod sztandarami Zakonu.
2) Nie jestem aż tak dobry w programowaniu by wypowiadać się co można a czego nie ale zawsze mam swoje wyobrażenia. Chciałbym by gra mmo była podobna do np http://amorion.pl . Czyli że:
a) W grze gramy jedną postacią.
b) Jej możliwości zwiększają się w miarę gry. Statystyki będą w miare proste toteż musimy być tu minimalistami. Rzecz jasna będzie to robine na zasadzie uzupełniania energii co godzine.
c) Grafika... tu mamy ciężki orzech do zgryzienia... Najłatwiej byłoby wziąść darmową grafikę z np google... Chyba że ma ktoś talent, zacięcie i czas. Ma ktoś?
d) Z czasem chciałbym aby w grze pojawiło się sześć trubów rozgrywki.

Kod:

- Tryb zwykły, jest to tryb w którym gracz gra zakonnikiem o określonej rasie, posiada wtedy dostęp do kilku ważnych dla niego miejsc. 
- Tryb klanowy, najzwyklejsza rozgrywka grupowa w której liczy się organizacja jak i pojedynczy gracz, świetne rozwiązanie dla osób lubiących grać w grupie. 
- Tryb Rański, jest to tryb gry opartej na przestrzeni. Gra odbywa się w mieście Raana, znajdują się tam ulice- tematy, subfora- budynki i wątki- pomieszczenia. Jeśli ktoś chce prowadzić ożywione życie mieszczańskie – musi spróbować. 
W przygotowaniu znajdują się: 
- Tryb opozycji, czyli gra wrogami Zakonu. Ten tryb może zaoferować grę agentem, czyli sabotażystą, szpiegiem, lub wojownikiem który napada z ukrycia, rani i grabi. 
- Tryb morski, nie zagłębiając się w temat mogę stwierdzić iż marynarze będą grać na „prawdziwym” statku płynącym przez „prawdziwe” morza. 
- Tryb tubylcy, będzie to tryb związany z trybem morskim. Gracze wcielą się w istoty o poziomie cywilizacyjnym ameryki prekolumbijskiej, będą mogli handlować lub przeganiać marynarzy którzy zawitają na ich wyspach.

3) Na vortalu chce udostępniać kreskówki i anime więc trzeba będzie płącić http://www.sfp.org.pl/grafiki/d04de83935e988c.jpg nie wiem jeszcze jakie mają stawki ale trzeba się przygotować na to że sekcja z anime ruszy jako ostatnia.
4) Pytanie najważniejsze, czy robimy całość w konwencji fantasy czy też troche "luzu" sobie w tej materiii zostawiamy? Ja sugeruje by wszystko było fantasy, czcionki, grafika (nie ważne że w dziale o grach komputerowych można by dać sobie "luz", jak robić to całość bo później będzie się gryźć"). Sugeruje też by na vortalu zrobić logowanie (to chyba oczywiste) i system punktacji. Punkty przydzielałby team za pisanie opowiadań, wierszy, colucji, ect. Niby nic ale to często ściąga ludzi.

Offline

 

#2 2008-06-07 07:50:42

Aershis Akare

Konsultant

Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

Fajne pomysły, zakon bedzie rozpoznawany w internecje z teog wszystkiego. To bedzie przyciągać ludzi. Trzeba opracować jeszcze System Walk, Wojn, itp.

Offline

 

#3 2008-06-07 08:58:10

Sarewok

Wspomożenie wiernych

5606644
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   
WWW

Re: Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

1) Gra stworzona w RPG-Makerze przez mojego 14-letniego brata
3) Ciekawi mnie jak to jest, że istnieją ogromne portale oferujące za darmo download lub możliwość oglądania na stronie anime... W niektórych jest informacja "Ściągnięty plik należy usunąć w ciągu 24h, gdyż służy on tylko zachęceniu do kupna. Portal nie odpowiada za niestosowanie się do tego" - coś w tym stylu, pisałem z pamięci więc na pewno trochę inaczej to wygląda, ale sens jest zachowany... Trzebaby się może więcej odnośnie tego dowiedzieć...
4) w konwencji fantasy, chociaż do niektorych rzeczy moze przydaloby sie jednak troche luzu... wyjdzie w trakcie... zgadzam się co do reszty...


EDIT: Zapomniałem, że nie działa jak się nie ma rpg-makera... Download

Ostatnio edytowany przez Sarewok (2008-06-07 09:03:12)

Offline

 

#4 2008-06-07 09:06:59

Mangel

Administrator

status 5713894
7659312
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

Sarewok oni też płacą temu związkowi.

Offline

 

#5 2008-06-07 20:25:00

Shiba

Wspomożenie wiernych

Skąd: takie grafiki?
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

Zgadzam się ze wszystkim... Co do punktacji proponuję coś w stylu... 5 punktów od Admina + 1 do many w grze... Kumacie?

Offline

 

#6 2008-06-07 22:50:41

Mangel

Administrator

status 5713894
7659312
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

Nie bardzo, rozwiń.

Offline

 

#7 2008-06-08 10:00:52

Shiba

Wspomożenie wiernych

Skąd: takie grafiki?
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

Więc tak...

Chodzi o to, żeby dany user udzielając się poza grą, np. dodaje jakieś teksty czy grafiki i pomaga innym userom jeżeli czegoś nie rozumieją, dostrzeżony dostaje specjalne punkty np. id Admin'a i w momencie gdy tych punktów uzbiera (przykładowo) 5 może sobie dopisać +1 do dowolnego atrybutu np. do many... Kumacie?

Oczywiście całą taką tabelkę można by rozpisać...

W moim pbf-ie jest takie coś, że za udzielanie się poza grą masz np. +50 exp...

Offline

 

#8 2008-06-08 10:15:07

Mangel

Administrator

status 5713894
7659312
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

Shiba, nikt nie będzie przenosił rzeczy z vortalu i forum do gry, za dużo roboty.

Offline

 

#9 2008-06-08 10:26:21

Shiba

Wspomożenie wiernych

Skąd: takie grafiki?
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

Dobra... To była tylko złota myśl teamu...

Offline

 

#10 2008-06-08 21:54:29

Cog

Twórca vortalu

5369533
Call me!
Skąd: Wrocek
Zarejestrowany: 2008-06-06
Punktów :   

Re: Kilka pomysłów na uatrakcyjnienie całego projektu

w sumie to nie glupi pomysl z tymi punktami .... to tyle glupie odniesienie moglo by byc z tym troche zabawy , ale tez ile pozytku i zachety od Teamu dla ludzi zeby przychodzili

Jestem za tym pomyslem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.canaan-online.pun.pl www.bakugan-games.pun.pl www.forumdlainteligentnych.pun.pl www.forum-perkusyjne.pun.pl www.hodowlaptasznikow.pun.pl